Cafe BTC

Kripto Paralara Dair

Venezuella Petro’yu Petrol ile Destekleyecek

Venezuela hükümeti, Venezuela’nın resmi dijital para birimi olan Petro‘yu özetleyen bir kararname yayınladı. Kararnamede Petro’nun ihracı, madenciliği ve ticareti de dahil olmak üzere pek çok önemli detaya yer verildi.

5.3 milyar varil ham petrolle desteklenecek

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkenin dijital para birimi Petro’yu desteklemek üzere 5.3 milyar varil ham petrol tahsis etti.

Her bir Petro’nun bir varil petrol tarafından destekleneceğini söyleyen Maduro, “Ülkemizin tüm eyaletlerinde ve belediyelerinde madencilikle uğraşacak dijital para uzmanlarından oluşan özel bir ekip kuracağız.” dedi.

Kararnamenin detaylarında Petro adı verilen kripto paranın nasıl takas edilebileceğine dair şöyle bir ayrıntı yer aldı:

“Petro sahipleri, Petro’larını ulusal kripto-varlık değişim evi tarafından yayınlanan piyasa döviz kuru üzerinden başka bir kripto paraya veya Bolivar’a dönüştürebilir. Her bir Petro sahibinin kendi sorumluluğunda olacak bir sanal cüzdanı bulunacak.”

Maduro, 267 milyar Dolar tutarındaki petrol rezervi ile destekleneceği bildirilen Petro’yla ilgili olarak önceki gün şöyle demişti:

“Petro’nun Ocak ayında faaliyeti geçmesi için tüm koşulları sağlayacağım ve elimden geleni yapacağım.”

Petro, Venezula’daki derin ekonomik krizi bertaraf etmek amacıyla Maduro tarafından öne sürülen bir teklifti. Venezuela hükümeti, kendi dijital para birimlerini oluşturarak ABD ablukasından da kurtulabilme planı yapıyor.

Petro, petrolün yanı sıra gaz, altın ve elmas rezervleriyle de desteklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe BTC © 2018 Frontier Theme