Cafe BTC

Kripto Paralara Dair

Kora Network İnsanları Birbirine Bağlayacak

Merhabalar. Yeni blogun ilk ICO konusunu güzel bir projeye ayırmak istedim. Ico analizleri, bounty ve airdropları yer yer paylaşmayı düşünüyorum. Her biri bilgilendirme amaçlıdır. İlk olarak Kora Network’u tanıtmaya başlayalım.

Bağlantınız Yoksa KORA var!

Halen, herhangi bir bankada hesabı bulunmayan 2 milyardan fazla insan var. Bu durum insanların bankalardan veya diğer kuruluşların finansal hizmetlerinden uzakta oldukları anlamına gelir. Mali hizmetlere erişememe nedeniyle, bu insanlar bankalardan para gönderme, alma ve kredi vermede zorluk çekerler. Bu, yetersiz eğitim, sağlık ve finansal hayata doğrudan neden olan yaşam standardının düşük olmasına yol açar. Bu durum, birçok yeni şirketin problemleri çözmelerine yardımcı olmak için harekete geçti. Bununla birlikte, girişimcilerin birçoğunun bazı dezavantajları var, böylece hedeflerine ulaşabiliyorlar. Dezavantajlarından biri de, örneğin, kullanıcıların servislere erişmek için internet kullanmaları gerekiyor. Gerçek şu ki, internete bağlanmayan uzak bir bölgede yaşayan birçok banka müşterisi olmayan insan var.

Yukarıdaki sorunlardan ötürü Kora, kullanıcıların akıllı telefon ve internet bağlantısı olmaksızın finansal hizmetler almalarını sağlayan ürün ve hizmetler üretmek için esin kaynağı olmuştur. Bu, akıllı telefon, internet erişimi ve elektrik bile olmayan ortak insanlara hizmet etmeye çalışan ilk proje olduğu için oldukça ilginç.

 

Kora Network Kullanıcılarına Nasıl Yardımcı Olur?

Kora, kullanıcılarına, özellikle bankacılık sisteminde tasarruf sağlayanlara yardım ederken, mevcut sorunlarla ilgili bazı çözümler hazırlıyor. Birinci sorun, finansal hizmetlere erişmenin yüksek maliyeti ile ilgilidir. Çözümün üstesinden gelmek için Kora, dünyadaki herkese açık düşük maliyetli ve kolay evrensel erişim sunuyor. Kora ağı, düşük maliyetli ve evrensel erişime ek olarak, yerel finansal hizmet sağlayıcılarını da içeriyor çünkü ortak insanlar zaten sistemi tanıyorlar.

Hiç akıllı telefonu olmayan kişilerin finansal sisteme nasıl erişebileceklerini merak ediyor olabilirsiniz. Kora bu durumu düşünüyor. Bu nedenle Kora mobil uygulaması en ucuz özellikli telefonda bile çalışabilir. Kısa bir kod numarası girmek için kullanıcıların ihtiyaç duydukları şey, telefonumuzun gizli ayarlarına ulaşmak için kullandığımız USSD kodlarıdır. İnternet bağlantısı gerekmez.

 

Kimler Ekosisteme Katılır?

Kora ekosistemi içinde en az dört katılımcı türü vardır. Bunlar;

 • Kullanıcılar
 • Sağlayıcılar
 • Tüccarlar
 • Temsilciler

Şeklinde ayrılırlar. Temel olarak, ekosistemin işleyişine gelecek olursak, kullanıcılar Kora ağına erişmek istiyorlar. Sağlayıcılar, Kora ağında kullanıcıların finansal sistemi kullanmasına izin verir. Bir sonraki katılımcı, nakit ile uğraşmak ve e-fiat ile fiziksel nakit alışverişinde sorumluluk taşıyan acenteler. Tüccarlara ne oldu? Onların katkısı nedir? Tanınmış diğer katılımcıların yaptığı gibi tüccar da ağda önemli rol oynamaktadır. Üstelik fiat’ı kabul eden kişi de o.

 

Kora Network Token (KNT) Satış Tarihleri Ne Zaman?

Teknik incelemede hazırlanan yol haritasında, ICO’nun satış öncesi ve halka açık satışları 18 Mart 2018‘de birlikte başlayacak. Ancak, satışın 18 Şubat’tan önce bir ay içinde başlaması açıklandı. Resmi internet sitesinde bile, ICO satışlarının kesin tarihleri hakkında bilgi mevcut değildir. Bu nedenle, ICO satışıyla ilgili en son güncellemeleri almak için Kora sosyal medyasını takip etmeniz önerilir. Buna ek olarak, haberlerle güncellenerek, potansiyel bir gelir ipucu da elde edebilirsiniz. Halen halka açık crowdsale devam ediyor. Satışın sona ermesine 2 hafta var.

İşte ICO’nun detayları.

Kora Network Token‘in adı KNT‘dir. 1 KNT’nin maliyeti 0,10 USD‘dir. KNT satışının hedefi 24 milyon. Bu satışı canlandırmak için lütuf var. Alıcılar KNT satın almak için ETH belirteçlerini kullanabilirler. Maalesef, Kora diğer kripto ve fiat para birimlerini kabul etmiyor. Satış, ABD, Çin ve Kore için yapılmıyor çünkü bu ülkelerde kısıtlama var.

KNT Token Nasıl Satın Alınır?

Projeyle ilgileniyorsanız ve satışa katılarak bir yatırım yapmak istiyorsanız, denemek için iki yolunuz var. Her şeyden önce kora.network/tokensale.html resmi web sitesine gitmeniz gerekiyor. Sayfanın altına doğru inin. Ödül programı için ve Telegram kanalına katılmak için iki seçenek var. Onlara tıkladıktan sonra, bir hesap açmak için kayıt olmalısın. Daha ayrıntılı bilgi için, e-posta adresinizi gönderebilirsiniz ve token satışı ile ilgili en son güncellemeler e-postanıza gönderilecektir.

Token dağılımı ise şu şekilde olacak. Daha net anlaşılması için resimin yazılarını Türkçeleştirdim.

YOL HARİTASI

 • Temmuz 2017 – Tohum Yatırımı.
 • Ağustos 2017 -Kora 1.0 Geliştirme Başlıyor – USSD, SMS ve Mobil Uygulaması.
 • Eylül 2017- Kora 1.0 Ethereum Testnet’i başlattı.
 • Kasım 2017 – Kullanıcı Testi Batı Afrika’da başlatıldı.
 • Aralık 2017 – Çekirdek Ağ Geliştirme.
 • Şubat 2018 – Ön Satış.
 • Şubat 2018 – Kora 1.0, İzinli Test Net’i başlattı.
 • Mart 2018 – İlk Beta Başlattı.
 • Mart 2018 – Halk indirimi.
 • Mayıs 2018 – İlk Beta tüm kilometre taşlarını karşılar.
 • Ağustos 2018 – Afrika’da Pilotu Başlat.
 • Mart 2019 – Asya ve Küresel Genişleme.
 • Kasım 2019 – Kora 2.0 Başlattı.

TAKIM

Dickson Nsofor – CEO / Co-Founder

Maomao Hu – COO / Co-Founder

Eugene Fine – Blockchain Advisor

Foluso Ogunlana – Blockchain Advisor

Zahen Khan – Head of Marketing

Oleh Ostroverkh – Project Manager

Lauren Harrington – Blockchain Researcher

Bryan Uyanwune – Business Development Lead

Roman Katsala – Lead Developer

Victoria Mygalko – Product Lead

 

DANIŞMANLAR

John Edge – Chairman, ID2020

Faisal Khan – Leading Banking & Payments Consultant

Nako Mbelle – CEO, Fintech Recruiters

AA Atayero – Wireless Network Researcher, Covenant University

 

PARTNERLER

 

Web Sitesi: https://kora.network/

Whitepaperhttps://kora.network/downloads/Kora%20White%20Paper.pdf

Bounty : https://bountyhive.io/browse/Kora%20Network

Bitcointalk ANNhttps://bitcointalk.org/index.php?topic=2876521.0

Twitterhttps://twitter.com/Kora_Network

Facebookhttps://www.facebook.com/thekoranetwork/

Reddithttps://www.reddit.com/r/koranetwork

Telegramhttps://t.me/kora_network

Mediumhttps://medium.com/kora-network

 

 

Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=423449

Ethereum Adres: 0x459BfBFaeF4b36a09CBb220804195A45d40b3ce3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe BTC © 2018 Frontier Theme