Cafe BTC

Kripto Paralara Dair

Dbrain Yapay Zeka Uygulaması

Teknoloji hakkında konuşma ve tartışmalar hiç bitmeyecek. Teknoloji her zaman genişleyen bir şeydir ve her zaman yeni bir şeyler olacaktır. Bu son birkaç yıldır, örneğin, dünyanın en sıcak teknolojisi, birinden diğerine değişmeye devam ediyor ya da sadece var olanı yeniliyor ve artıyor.

Blokchain ve Yapay Zeka

Geçtiğimiz birkaç yılda, teknolojinin en sıcak eğilimi Blockchain ve kripto paralar. Bu teknoloji ilerlemeyi sürdürüyor ve büyük çaplı şifrelenmiş veri tutma kapasitesi ve güvenliği nedeniyle pek çok tanınırlık kazanıyor. Teknoloji alanındaki diğer “dikkat çekici” şey ise Yapay zeka‘dan başka bir şey değildir. Yapay zeka, bir insanın yaptığı gibi bazı problemleri çözebilen makine veya yazılım olarak bilinir. Yapay zeka, insan işini daha kolay ve daha verimli hale getirmek için birçok farklı şey için kullanılabilir. Yapay zekanın getirebileceği verimlilikle, kullanıcı veya işletmeler hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilir ve bu teknolojinin işlerini yapmasına izin verebilir. Dbrain, tüm işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir uygulama oluşturmak için yapay zeka ve Blockchain‘i uyumlu bir sistem olarak birleştirirdi.

Karşılaştığımız Zorluklar

  • Yüksek Kaliteli Veri Setlerinin İhtiyaçları

Yapay zeka uygulamasını başarılı bir şekilde çalışmak için, büyük ve yüksek kaliteli veri setlerine ihtiyacımız var. Bu veriler, algoritmanın kendisinden daha önemli bir şey tutar ve güvenilir ve geçerli bir veri sağlamak oldukça zor olabilir, bu nedenle Dbrain , veri kalitesini doğrulamak ve işçiye faturayı garanti etmek için SPOCK (Kalabalık Çalışma Protokolünün Subjektif Kanıtı) anlamına gelir.

  • Güvenlik ve Güven

Bazı özel verileri sızdırmak oldukça tehlikeli olabilir ve istenmeyen bir şeyleri riske atabilir. Şifrelenmiş blockchain, platformdaki tüm verileri güvence altına alabilir, sadece Dbrain aynı zamanda veri sahibini PICARD (Depo Verilerine Dolaylı Kontrollü Erişim Protokolü) ile de korur. Dolayısıyla, bir platformda kimin ve hangi verinin yüklendiği önemli değil.

  • Kalabalık Kaynağı

Girdi verileri ve etiketleme yapılması gereken çok iş olabilir, bu nedenle ilgili kişiler hala blok zincirlemeli yapay zeka uygulaması oluşturmak için gereklidir. Bu işi yapmak için çalışan kalabalık iş olarak adlandırılır ve onların işi oldukça basittir, tıpkı resim ve renk tanımlamak, kategorilere ayırmak gibi. Bu kadar işçiyi nereden alırız ve onlara nasıl ödeme yaparız?

Gelişmekte olan ülke, yaklaşık 2 milyar toplam yüksek internet kullanıcılarına sahip. Bu bir işçi için bir kaynak olabilir. Ancak ödeme artık banka hesabı kullanmıyor çünkü yavaş, pahalı ve bölgeye göre değişiyor. Kalabalık çalışanları kripto jetonuyla ödeme yaptı. Dbrain kendi para birimine sahiptir: Dbraincoin (DBR). Uygulamayı etiketlemek ve geliştirmek gibi çalışan kalabalık işçiler DBR kazanabilirler. Bu DBR, bir uygulama satın almak veya sadece yapay zeka uygulamasını satın almak isteyen işletmelere satmak için Dbrain platformunda işlem araçları olarak kullanılabilir.

  • Son Mil Altyapısı

Ne kadar kullanışlı yapay zeka uygulaması olursa olsun, yine de kullanıcıya erişim olmaksızın kullanılamaz. Daha sonra platformdaki tüm etiketlenmiş veriler geliştirici tarafından işlenir. Geliştiricinin basit, erişilebilir arayüzlere ve ödeme kanallarına ihtiyaç duyması için geliştiricinin düşük maliyetli bir hesaplama altyapısına ihtiyacı olması gerekir.

Yapay zeka geliştiricisinin altyapısı etkin bir şekilde tasarlanır, böylece engel tüm paydaşlar için daha düşüktür. Kalabalığın çalışma grubu çalışanları için, web uygulamasını ve telgraf bot’u markalama çalışmaları yapmak için kullanabilir ve DBR kazanabilirler.

Bu Uygulamadan Elde Edebileceğimiz Avantaj

Dbrain, yapay zeka uygulama projesi oluşturmada tüm katılımcılar için bir kazan-kazan çözümü yaratır. Bu dünyanın her iş ve endüstrisinde yüksek maliyet ve verimsiz çalışmayı en aza indirgemek için yapay zekaya ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz. Hayal edin, müşteri (hükümet, işletmeler ve sanayi), sadece basit ve çok pahalı olmayan araçlarla çalışmalarına yardımcı olmak için AI uygulamasını alabilir. Dbrain sistemi aynı zamanda gelişmekte olan bir ülkeden etiketleme işini yapmak için çok kalabalık bir işçi çalıştırıyor ve bunları DBR ile ödüyor, bu da ekonomik sorunlarına yardımcı olabilir.

Yapay zeka uygulaması birçok bilgiyi işleyebilir ve görüntü tanıma, video gözetleme, tıbbi veri işleme, doğal dil işleme ve çok daha fazlası gibi çeşitli şeylerde kullanılabilir. Dbrain ile, artık herkes veri etiketleyicilerine bağlayarak yapay zekaya erişebilir ve yapay zeka yapabilir. Sadece yapay zeka gelişimi için hayati olan çok yetenekli bir mühendis değil, her yönü önemlidir.

 

Bağlantılar

Web sitesi: https://dbrain.io/

Whitepaper: https://whitepaper.dbrain.io/

Twitter: https://twitter.com/dbrainio

Facebook: https://www.facebook.com/dbrainio

Medium: https://medium.com/@dbrainio

Telegramhttps://t.me/joinchat/BSBzPk1gyw5grXyvBslXdg

Reddithttps://reddit.com/r/dbrain

Linkedinhttps://www.linkedin.com/company/dbrainio

Githubhttps://github.com/dbrainio

Annhttps://bitcointalk.org/index.php?topic=3013840.0

Bountyhttps://bountyhive.io/join/dbrain

 

Bitcointalk Profilehttps://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=423449

Ethereum Adres: 0x459BfBFaeF4b36a09CBb220804195A45d40b3ce3

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe BTC © 2018 Frontier Theme