Cafe BTC

Kripto Paralara Dair

Datareum, Veri Pazarı Devrini Başlatıyor

Hakkınızdaki her şey, seçimlerinizi ve davranışlarınızı bilmek isteyen şirketler için değerli ve alakalı. Savaş devam ediyor ve en doğru ve güvenilir verilere sahip olanlar yarışın galibi. Verileri toplayan ve analiz edenler, reklam verenler için. Google ve Facebook neredeyse tüm internet reklamcılığı pazarını kontrol ediyor.

Geniş çaplı veritabanını yönetmek için en son araç ve özelliklerle donatılmışlar, internet ve mobil penetrasyonun devam etmesiyle büyümeye devam ediyor. Kullanıcıların kişisel bilgilerinin saklanmasında şeffaflığın olmaması, birçok şirket tarafından tarafından suistimal edilmiş ve hırsızlıkla kanıtlanmıştır. Kişisel bilgilerin savunmasızlığı açıktır ve insanlar kendi verilerini kontrol edemezlerse, çevrimiçi varlığını nasıl yönetebilirler? Datareum, kişisel bilgilerimize basit ama güçlü güvenlik sağlayan yeni bir platform olarak geliyor.

Çözüm Teklifi

Datareum, blockchain teknolojisine dayalı veri yönetimi çözümleri oluşturmaya hazırdır. Veri isteyenler, veri sağlayıcıları, platformda veri alışverişi için yeni bir sistem yaratacak iki önemli oyuncu. Veri piyasası, akıllı sözleşmelere dayalı olarak işletilen platformda mevcuttur. Piyasadaki her işlem akıllı sözleşme altında gerçekleşir. Platformda herkes kayıt olabilir ve verileri platformdaki güvenli konum olan veri kasasında saklanır.

Kullanıcı verilerinin erişimi ve para kazanımı kullanıcı tarafından kontrol edilir ve veri talep edenlerle paylaşılacak veri miktarına karar verme hakkına sahiptir. Datareum’un Andriod ve IOS uygulaması, kullanıcıların sunulan hizmetleri kullanabilmesi için mevcut olacak. Sadece verileri korumak ve satmak değil, aynı zamanda platformdaki kullanıcıların kimliklerini korumak ve doğrulamaktır.

Kullanıcılar için kimlik doğrulama çözümü tasarladılar, böylece veri istek sahipleri aradıklarına kolayca karar verebilirler. Veri deposunun ademi merkezileştirilmesi, platformda mevcut olan farklı özelliklerle desteklenen, projenin bir diğer önemli amacıdır.

ICO ve Takım

ICO için 600.000.000 jetonun rezerve edildiği proje için 1 Milyar DTN jetonu yaratıldı. Ön satış 28 Nisan 2018’de başlıyor. ICO’dan toplanan fonların% 40’ı uygulama geliştirme için kullanılacakken, fonların% 25’i araştırma ve geliştirme için kullanılacak. Ekip, projeyi tamamlamaya hazır profesyonellerden oluşur.

 

Sonuç

Tüketicinin satın alma seçenekleriyle ilgili bilgi sağlamak, verilerin birçok özelliklerinden sadece biridir. Veriler, herhangi bir şirketin şu anda sahip olabileceği en büyük varlıktır. Daha sofistike reklamlar için, veriye ihtiyaç duyarlar. Çevrimiçi etkinlik bilgilerinizin şirketler tarafından kullanıldığı çeşitli yollardan habersizsiniz. Filmi ne zaman gördünüz? Ya da öğle yemeği için nereye gittin? Ve bunlar gibi kişisel aktiviteler, kullanıcılar hakkında bilgi toplamak için her şeyi yapacak olan büyük teknoloji firmalarının yarattığı veritabanıdır.

Veri dağıtımı pazarı önümüzdeki dönemde çok büyük olacak ve bu platform başarılı olursa, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olacak. Veri, bugünün dünyasında gerçek varlıktır. Kişisel bilgilerimizin ve kimliğimizin korunması için daha iyi hazırlanmalıyız. Yüksek kaliteli veriler, günümüz işletmelerinin birçok sorununun cevabıdır. Veri alışverişi için şeffaf bir platform yaratarak bugünün problemleri için güvenilir bir veri yönetimi çözümü oluşturduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yol Haritası

Kasım 2017: Araştırma ve konsept geliştirme
Mart 2018: Alfa anket sisteminin tamamlanması
Nisan 2018: DTN öncesi satış
Mayıs 2018: Kamu satış beyaz listesi
Haziran 2018: DTN kamu satış
Temmuz 2018: KYC’den sonra verilen jetonlar
Ağustos 2018: DTN borsada listelenecek
2018 4. Çeyrek: Akıllı sözleşme ödemelerinin ve veri değişim hizmetlerinin tamamlanması
2018 4. Çeyrek: Cüzdan sistemi
2019 1. Çeyrek: Sağlayıcı ve talepçi web portallarının lansmanı
2019 1. Çeyrek: Hem sağlayıcılar hem de istekliler için IOS ve Android uygulamasının lansmanı
2019 3. Çeyrek: Küresel olarak Bitcoin, Blockchain ve FinTech’in benimsenmesini ve büyümesini desteklemek için stratejik satın almalara ve yatırımlara devam edilecek.
2019 4. Çeyrek: Veri pazarının lansmanı
2020 1. Çeyrek: İsteklilerden DTN’de ödenmesi gereken ürünleri listelemek için e-ticaret platformu
2020 2. Çeyrek: Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde pazarlama kampanyaları başlatmak
2020 3. Çeyrek: Asya’da pazarlama kampanyaları başlatmak

 

Bağlantılar

Web sitesi: http://www.datareum.net/

Whitepaper: http://www.datareum.net/whitepaper.pdf

Twitter: https://twitter.com/datareum

Facebook: https://www.facebook.com/datareumdtn

Medium: https://medium.com/datareum

Telegramhttps://t.me/datareum

Reddithttps://www.reddit.com/r/icocrypto/comments/86sthg/datareum_dtn_decentralized_marketplace_for_data/

Linkedinhttps://www.linkedin.com/company/18522969/

Githubhttps://github.com/datareum/smartcontract

Annhttps://bitcointalk.org/index.php?topic=3189049

 

Bitcointalk Profilehttps://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=423449

Ethereum Adres: 0x459BfBFaeF4b36a09CBb220804195A45d40b3ce3

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe BTC © 2018 Frontier Theme