Cafe BTC

Kripto Paralara Dair

Bittwatt, Yeni Nesil Enerji Ticaret Platformu

Günümüzde, enerji endüstrisi hızla büyüdü. Ardı ardına birçok önemli enerji projesi ico yaptı. Ve hemen hemen hepsi de büyük rağbet görerek ico’larını hardcap ile tamamlamayı başardı. Yine göze çarpan, kaliteli bir proje ortaya çıktı, Bittwatt.

Piyasadan etkilenen enerji ekosistemi böylece potansiyel sektör işi haline geldi. Ancak, mevcut enerjinin endüstrisi, ekosistemini oluşturan bazı problemlerle yüzleşmek, sorunlarını çözmek için en son teknolojiye uyum sağlama yeteneğine sahip olmalıdır. Mevcut enerji ekosistemi yapılandırılmamış bilgilerden oluşur; bu, işlemlerde kullanılan her tür belgenin kesin bir hesaplama ve ayrıntıya sahip olmadığı anlamına gelir, bu durum sadece daha yüksek fiyatlara yol açacaktır. Ve bu sorunu çözmek için BittWatt ortaya çıkmıştır.

BittWatt ile Tanışın

BittWatt, enerji ekosisteminin tüm işbirliğini bütünleştirip kolaylaştırabilmesini ve tüketicilerin tüm taraflar için minimum maliyetle maksimum fayda sağlamasını mümkün kılan ilk küresel platformu sunma misyonuna sahiptir. BittWatt, misyona ulaşmak için tüm BittWatt kullanıcılarına sadelik, şeffaflık ve daha fazla değer kazandıracak blockchain teknolojisine dayanan enerji ticareti platformunu yarattı.

BittWatt aynı zamanda üreticileri, enerji tedarikçilerini ve akıllı tüketicileri tek bir platformda birleştiriyor ve geleneksel enerji ticareti piyasasında çok farklı bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. BittWatt şirketi aynı zamanda bu platformu çok esnek hale getiriyor ve iletişimini daha güvenli hale getirerek güvenli platform aracılığıyla daha hızlı ve verimli hale getirmek için tüm tarafları bir araya getirebiliyor.

BittWatt İş Modeli Nasıl Olacak?

İlk olarak, BittWatt’a katılan her ülke, yeterlilik ve şartları geçtikten sonra kayıtlı olan aktif güç tedarikçilerine sahip olacak. Bütün taraflar KYC kriterlerine dayalı olarak BittWatt platformunda kendilerini kaydettirmelidir. İkincisi, teklifler ve talepler eşleşiyorsa, akıllı sözleşmeler yoluyla karşılanacaktır. Üçüncü olarak, elektrik akışı otomatik olarak blok zincirine kodlanacaktır. Son olarak, elektrik teslim edildiğinde akıllı sözleşmelerin yürütülmesi ve alıcılardan alıcılara yapılan ödemelerin gönderilmesi.

 

BittWatt Jetonu

BittWatt ekosistemindeki tüm işlemler BittWatt Tokens veya BWT‘yi kullanacaktır. Bu on sekiz ondalık noktadan oluşan bir ERC20 Jetonudur. Bunun için 400.000.000 BWT hazırlanıyor ve 1 BWT 1 kWh ile eşit olacak. Tüm belirteçler, ICO için jeton, takımın rezerve edilmesi için jeton, danışmanlar için jeton, ülke danışmanları için jeton, ödül olarak ayrılmış jeton ve ülke düzeyinde pazarlama için ayrılmış jeton gibi bazı kategoriler için eşit olarak bölünecektir.

BittWatt aynı zamanda enerji ekosistemine de bir çözüm getirmektedir. Bunlara göz atmak gerekirse;

  • Çoklu katılımcıların paylaşımlı verileri paylaşmasına olanak sağlayan birden fazla taraf için paylaşım verilerinin sağlanması
  • Birden fazla taraf için verilerin güncellenmesi, verilerin kaydedilmesi ve birden fazla katılımcı tarafından zincirlenmesi
  • Doğrulama, kaydedilen verilerin güven değeri
  • Aracılar maliyeti ve karmaşıklığı önler
  • Verimlilik, işlemi eskisinden daha hızlı hale getirir ve tüm işlemler katılımcı etkileşimiyle oluşturulur.

Yol Haritası

BittWatt konsepti Haziran 2017’de başlıyor, daha sonra iş planı hazırlığı Ekim 2017’de ve BittWatt ortaklarından iş planı onayı Kasım 2017’de geliyor. 2018’in ilk çeyreğinde, Ocak 2018’e kadar şirket, jetonu tasarlamaya başladı ve ICO öncesi satışları düzenledi. Ve Nisan 2018’de halka açık satış satışlarını düzenleyecekler. Akıllı protokolün finali, Haziran 2018’de gerçekleştirilecek. BittWatt, akıllı kullanıcılara yönelik mobil uygulamalarını ve Kasım 2018’deki akıllı operatörlere yönelik BittWatt platformunu kullanıma açacak. 2019’un başlarında şirket, BittWatt pazarını (B2C & B2B) ve BittWatt uluslararası entegrasyonunu gerçekleştirecek. Haziran 2019’da Rooming and Crossborder.  Şirket 20 Haziran’da BittWatt platformunun nihai entegrasyonunu gerçekleştirecek ve Kasım 2019’da fiat ve kripto para alışverişi için borsalara girmeye başlayacak. 2022 Haziran’a kadar devam edecek olan süreçte bu dönemde ise platformun tamamlanması öngörülmüş.

 

Bağlantılar

Web sitesi: https://bittwatt.com/

Whitepaper: https://bittwatt.com/#whitepaper

Twitter: https://twitter.com/BittwattPteLtd

Facebook: https://www.facebook.com/energyforthe21century/

Telegramhttps://t.me/bittwatt

Linkedinhttps://www.linkedin.com/company/bittwatt-pte-ltd/

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UChYWjiPk7lS6DBuaXgsIy4A

Annhttps://bitcointalk.org/index.php?topic=3098153

Bountyhttps://bountyhive.io/join/Bittwatt

 

Bitcointalk Profilehttps://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=423449

Ethereum Adres: 0x459BfBFaeF4b36a09CBb220804195A45d40b3ce3

2 Comments

Add a Comment
  1. Son dönemde bütün enerji projeleri iyi kazandırdı. Özellikle WePower oldukça başarılı oldu ve yol haritasını hayata geçirdikçe üzerine katacaktır. Buna da yapılan yatırım üzmez diye düşünüyorum.

    1. Evet wpr henüz projelerini tamamlamadığı halde girdiği borsalar sayesinde az biraz memnun etti. Daha yolun başında. Bittwatt’ta aynı etkiyi gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe BTC © 2018 Frontier Theme